Zdjęcia: Król Odważnych Powstaje… w stylu MD

Ostatni miesiąc był dla RecenzjeZabawek.pl nieco letargiczny (żeby nie powiedzieć „lekko nieżywy”) przez prace nad angielską recenzją pewnego robota. Czas powstać na nogi, tak jak to robi Król Odważnych GaoGaiGar. Brzmi znajomo? I dobrze, ale jest tu pewna istotna zmiana, uzyskana w dość prosty, ale zabawny sposób.

Pamiętacie to zdjęcie?

ggg rises rz

Zaraz po jego zrobieniu dorobiłem drugą wersję, która miała symulować „Efekt Przeładowania”, czyli zieloną chmurę energii, która w serialu otaczała GaoGaiGara gdy się transformował do swojej formy końcowej. Istnieje dodatkowa część specjalna, która odzwierciedla to na półce (widzieliście ją przez kilka sekund w recenzji SHF Super Maria), ale w momencie robienia zdjęcia jeszcze do mnie nie dotarła,  więc efekt zielonej poświaty osiągnąłem metodą domową.

Po prostu na kolumnę diodową, którą oświetlałem scenę, nałożyłem pustą butelkę po Mountain Dew 🙂

md ggg rz

 

Mówcie co chcecie o tym napoju, ale plastik z którego są zrobione jego opakowania cudnie przewodzą i zmieniają kolor białego światła. Zresztą, tej samej sztuczki użyłem przy robieniu zdjęcia Mroczny Toa Onua. Proste, ale cudownie skuteczne rozwiązanie, które i Wam polecam.

Teraz szukam jeszcze butelek w innych kolorach, żeby sobie dorobić nowe filtry kolorów. Jeśli jest coś godnego polecenia, to piszcie w komentarzach, chętnie poczytam o tym.