Nowy system komentarzy – Disqus

Miałem już serdecznie dość koszmarnej ilości spamu przyciąganej przez wbudowany w silnik strony system komentarzy. Dlatego, zainspirowany przez Morze Studów i Ichaboda, eksperymentalnie zmieniłem go na lepszy model.

Disqus to alternatywa dla WordPressowych komentarzy, która pozwala na komentowanie poprzez zdalnego menadżera podpiętego do strony jako wtyczkę WP. W dużym uproszczeniu i moim rozumowaniu działa to jak Twitter przyspawany do RecenzjeZabawek 😉 Główne założenie tej zmiany to pozbyć się masakrycznej ilości komentarzy nie mających nic wspólnego z żywymi ludźmi zainteresowanymi zabawkami. Sami zobaczcie ile tego się nazbierało przez zaledwie cztery tygodnie.

komentarze

Nawet gdy ustawiłem wyświetlanie komentarzy na 200 na jednej stronie, dało to ponad 190 stron spamu do usunięcia. Już nie mówię nawet o tym, że wyławianie Waszych komentarzy z tego bagna było bardzo trudne, więc uznałem, że lepiej będzie przejść na system, w którym Wasze opinie i pytania są dla mnie widoczne od razu i bez żadnych komplikacji.

Mam nadzieję, że używanie Disqusa nie będzie dla Was kłopotliwe. Jeśli pisaliście coś do mnie poprzez stronę po połowie listopada, mogłem to przeoczyć, więc jeśli macie ochotę, napiszcie to jeszcze raz w nowym systemie i wtedy na pewno nie umknie to mojej uwadze 🙂

Do zobaczenia w kolejnej aktualizacji!