Zdjęcia: Rysowanie laserem: TF Alternity Megatron

Można bawić się laserami wskaźnikowymi!

Nikogo już nie powinno zaskakiwać to, że lubię eksperymentować z oświetleniem gdy robię zdjęcia swoim zabawkom i figurkom, i dziś mamy na tapecie kolejny typ doświadczenia foto-naukowego.

megs neon shaker rz

Tym razem postanowiłem zobaczyć jaki efekt można uzyskać, jeśli umieści się obiekt w kompletnej ciemności i na długim czasie naświetlania zrobi zdjęcie gdzie jedynym źródłem światła jest szybko przesuwana wiązka laserowego wskaźnika. Szczerze mówiąc, dla mnie efekt jest bardzo intrygujący. Wygląda to tak, jakby na środku zdjęcia była smuga czerwonego koloru, z której ktoś gumką wymazał sylwetkę samochodu sportowego. Na pewno w przypadku tego konkretnego zdjęcia pomogła czarna kolorystyka obiektu; cieszę się też, że udało mi się wpuścić część wiązki do kabiny kierowcy, pomogła nadać sylwetce rozpoznawalny kształt. Miłym zaskoczeniem były też błyski w przednich światłach, których nie przewidziałem, ale które wyglądają, jakby auto było na chodzie.

Nie wiem jak Wam, ale mi taka technika fotografowania przypadła do gustu na tyle, by podchodzić do niej jeszcze wiele razy, wykorzystując inne obiekty i czasem traktując omiatanie laserem jako zaledwie jeden z przystanków na drodze do końcowego obrazu.

Na razie tyle w kwestii tego zdjęcia. Zobaczymy się już niedługo przy kolejnym.

Obiekt wykorzystany na zdjęciu: Transformers Alternity Megatron Diamond Black.